| Zahájili jsme odehrávání Tenisových lig 2020 - souboje ve skupinách | Pro srpen připravujeme jednodenní singlový turnaj | Dohráváme v srpnu také PlayOff pavouky A a B |

David Beneš x Pavel Pekárek 2:6 3:6

Finále soutěže Tenis Slovanka 1.liga 2019 letos hrála jiná dvojice tenistů. Po loňském kralování nadějného dorostence Kuby Hájka, který svedl krásný finálový souboj se Štěpánem Skrbkem, se do letošního finále probojovali jiní hráči,  kteří si to svými výkony určitě zasloužili.

 

Prvním finalistou byl jeden ze spolufavoritů soutěže David Beneš. David je ostřílený tenista, který už měl možnost v některých našich soutěžích vybojovat umístění na „bedně“ a dosáhl také na místa nejvyšší.

Druhý finalista je z okruhu širší špičky (možná „černý kůň), který se nenápadně prodral až do finále. Je to nezdolný bojovník Pavel Pekárek, kterého někteří jeho tenisový kamarádi připodobňují ke známému italskému tenisovému  bouřliváku Fabiu Fogninimu.

obr0058

Oba podávali v soutěži tenisových lig vyrovnané výkony a zaslouženě postoupili do tohoto finále. Tenisové ligy jsou druhým vyvrcholením tenisové sezóny na tenisových kurtech na Slovance. Finále 1.ligy se hraje nejenom o poháry, ale také o tučné PRIZE MONEY. Vítěz si odnese 4000 Kč a poražený 2000 Kč, tak bylo o co bojovat. Na dalších místech jsou také rozdělovány další finanční odměny, ale tam se bude teprve dohrávat.

Očekávané finále se hrálo ve středu 25.9.2019 po 16 hodině. Počasí bylo celý den deštivé, tak si většina pozvaných tenistů myslela, že se ani neodehraje a bude odloženo. Proto asi mělo jen malou komorní diváckou kulisu. Já sám přijel na finále až po čtyřech odehraných gamech. Sice už nepršelo, ale kurt byl trochu vlhčí a to nahrávalo spíše tenistovi, který má oblíbenou obrannou hru. Míče určitě nemohly létat tak rychle, jako v teplém počasí a terén pro běhání byl těžší.

Byl jsem účastníky finále přizván k soudcování zápasu, což jsem přijal a usedl na rozhodcovskou stolici. Až později jsem si uvědomil, jak náročná je funkce rozhodčího a jak těžké je sledovat rychlou hru a objektivně určit dopady míčků. Na turnajích ATP pomáhají ještě lajnoví rozhodčí, tak to má hlavní rozhodčí hodně usnadněné. Naštěstí antuka zanechává stopy po dopadu míče a soupeři se k sobě chovali korektně a džentlmensky. Občas se trochu přátelsky popichovali a tím dávali zápasu správný náboj.

Lépe začal hráč, který nebyl považován za favorita na vítězství. Pavel Pekárek si vytvořil náskok s breaky. Celý první set se odehrával v duchu útočné hry Davida Beneše, který se snažil soupeře přetlačit a někdy si docházel na síť pro zakončení výměny. Bohužel Pavel Pekárek výborně bránil, jen velice málo chyboval, a když zaútočil, tak jen při jednoznačně připravených situacích, které končili většinou bodem v jeho prospěch. Naproti tomu David si připravil situace pro vítězný úder a několikrát už jasnou výměnu zakončil fatální nevynucenou chybou. Je třeba přiznat, že Pavel měl i trochu více nakloněného „tenisového PánaBoha“ a prasátka nebo lajny byly spíše v jeho prospěch. První set skončil vítězstvím Pavla Pekárka 6:2.

Druhý set chtěl David hrát asi trochu jinak a zpočátku setu se mi zdálo, že trochu změnil taktiku. Více míčky začal slajzovat a trochu méně nepřipraveně útočit. Asi chtěl nechat Pavla také více tvořit hru. Na počátku setu se „lámal chleba“ pro výsledek celého zápasu. Vyhraný game (vedl 40:0) stačil David neuváženě prohospodařit a prohrát. To ho asi zlomilo. Vrátil se ke své hře z prvního setu, která mu nepřinesla úspěch. Pavel získal opět náskok. David se snažil útočit a utkání zlomit ve svůj prospěch, ale na Pavla tento den asi opravdu neměl. Tomu to tenisově opravdu šlapalo a na bekhendu neměl také žádnou slabinu. Davidovi se nepodařilo ani dopodávat svůj servis do stavu 5:4 a nechat Pavla trochu pokoupat ve vlastní psychice, kdy by podával na vítězství. Bylo nakonec trochu vidět, že Pavel měl lepší fyzickou kondici, protože se mi zdálo, že při delších výměnách nebyl zadýchaný tak jako David. Také nějaké „prasátko“ nebo „lajnička“ Pavlovi pomohlo a to ještě více Davida nahlodávalo. Pavel udělal minimum nevynucených chyb a to bylo v zápase rozhodující. Soupeře prostě v tomhle počasí přetlačit útočnou hrou nešlo a Pavel si odnesl překvapivé vítězství a druhý set vyhrál 6:3.

Bylo to zajímavé, bojovné utkání. Já jsem ho doufám nijak z pozice rozhodčího nepříznivě neovlivnil, tak jsem za to rád. Je to můj pohled, jak jsem utkání viděl já. Možná to hráči viděli trochu jinak, to nevím, ale ostatní jste se mohli na něj přijít podívat a určitě by se vám utkání líbilo. Vím, že by to bylo finalistům příjemnější.

V soutěžích nám zbývá ještě dohrát 2. a 3.ligu pavouky, tak to na začátku října doufám všechno stihneme, než nám začne opravdový podzim.

Renda

 

Nejsledovanější články

/tenis/index.php/zabava/213-posledni-smec-2018-spolecna-rozlucka-se-sezonou-2018-tenistu-ze-slovanky-a-noveho-boru

Poslední smeč 2018-společná rozlučka se sezónou 2018 tenistů ze Slovanky a Nového Boru

Tenisté z TS Hornets z.s. v České Lípě ...

/tenis/index.php/tenis-slovanka-cup-dlouhodoba-soutez/203-pokracovani-tenisove-lig-pavouk

Tenisové ligy - pavouk

Soutěž lig po skupinách pokračuje ...

/tenis/index.php/tenis-slovanka-cup-dlouhodoba-soutez/206-finale-a-a-b-tsc-2018-dohrana

Finále A a B TSC 2018 dohrána

Konec sezóny se blíží a finále první ...

Události týdne

/tenis/index.php/singl-a-debl-cup/257-1-debl-cup-2020-odehran

1. Debl Cup 2020 odehrán

Na sobotu 4. července 2020 byl odehrán ...

/tenis/index.php/tenis-slovanka-cup-dlouhodoba-soutez/256-nas-facebook

Náš facebook

Vedení tenisových soutěží na Slovance ...

/tenis/index.php/tenis-slovanka-cup-dlouhodoba-soutez/255-tsc-2020-play-off

TSC 2020 - Play Off

Blíží se play-off, což je vyvrcholení ...

sam 2

sam 3

tenisslovanka

TENISOVÉ KURTY Slovanka Česká Lípa
TC HORNETS z.s., Na Nivách 3176,
470 01 Česká Lípa

recepce: +420 775 20 27 28
info@tenisslovanka.cz
Tenis, restaurace: +420 775 20 27 28
Pořádání soutěží: +420 775 64 97 63
Pizzerie Diego: +420 775 66 77 88
Rehabilitace: +420 604 55 65 49
Pedikúra, masáže: +420 739 06 88 78
Kadeřnictví: +420 602 37 58 34

TOPlist